Świetnie. Właśnie dlatego stworzyliśmy politykę wyjścia (en: exit policies).

Każdy przekaźnik Tor posiada politykę wyjścia, która mówi jaki typ połączeń wyjściowych jest dozwolony lub nie, z tego konkretnego przekaźnika. Polityka wyjścia jest rozprzestrzeniana do klientów Tor poprzez folder, więc klient będzie automatycznie unikać wybierania węzłów wyjściowych, które odrzuciłyby ruch prowadzący do jego miejsca docelowego. Dzięki temu, każdy przekaźnik może zadecydować jakie połączenia do serwisów, hostów, oraz sieci są dozwolone, bazując na potencjalnych nadużyciach lub własnej sytuacji. Jeśli korzystasz z domyślnej polityki wychodzącej, przeczytaj naszą stronę o możliwych problemach, a następnie porady Mike'a Perry'ego na temat jak utrzymać węzeł wyjściowy przy minimalnym ryzyku.

Domyślna polityka wyjścia pozwala na dostęp do wielu popularnych serwisów (m.in. przeglądania sieci), lecz ogranicza niektóre serwisy ze względu na możliwości nadużyć (np. mail), oraz inne z powodu tego, że sieć Tor nie jest w stanie poradzić sobie z przepustowością (np. domyślne porty file-sharing). Możesz zmienić politykę wyjścia poprzez edycję pliku torrc. Jeśli chcesz uniknąć większości, o ile nie wszystkich potencjalnych nadużyć, dodaj "reject *:*". To ustawienie oznacza, że Twój przekaźnik będzie używany do przekazywania ruchu w sieci Tor, lecz nie do połączeń wychodzących do innych serwisów lub witryn zewnętrznych.

Jeśli pozwolisz wszystkim połączeniom wyjściowym, upewnij się że rozwiązywanie nazw działa poprawnie (tzn., twój komputer jest w stanie poprawnie rozwiązywać adresy Internetowe). Jeśli istnieją jakieś zasoby, z którymi twój komputer nie może się połączyć (na przykład, jesteś chroniony przez firewall lub filtr treści), wyraźnie je odrzuć w polityce wyjścia, inaczej użytkownicy Tora będą to odczuwać.